Vedat Sakman elli yılı aşkın süredir sahnede. Hakiki bir emekçi üstelik. Hem disiplinli hem titiz. İşini ciddiye alıyor.

Sahneye çıktığı ilk günden bu yana geçimini sadece müzikten sağlayan ve Türkiye’nin çalkantılarıyla beraber çalkalansa da hiç “canının istediği gibi” davranmaktan ve müzik yapmaktan geri durmayan bir isim Vedat Sakman.

Kitapta Sakman’ın anne ve babasının arasında kalarak Konya – İstanbul arasında gidip gelen ilginç çocukluğunu, eşlikçi olarak müzisyenliğini, kendi başına yaptıklarını, Mehmet Teoman ile birlikte geliştirdikleri Zuhal Olcay gibi yahut Güven Erkin Erkal ile yaptıkları nefis VCD fanzin projelerini, evliliklerini, hayal kırıklıklarını, titizliğini ve çalışkanlığını bulacaksınız.

Yılların müzik yazarı, bizim de yazarımız Deniz Durukan nefis bir iş çıkarmış. Hem kolay okunuyor, bir macera kitabı gibi akıyor. Hem de okurken pek çok şey öğreniyorsunuz. Durukan, sadece Sakman ile günler haftalar harcamakla kalmamış, yakınındaki isimlerle, beraber çalıştığı isimlerle de konuşarak kitabı zenginleştirmiş.