loader
Tags:

Yıllar önce (hakikaten yıllar önce. 1995) -pek çoğu bu sitede yazan- insanlar olarak bir müzik dergisi çıkarmıştık: Müzük.

Evet, şimdi hepimize adı çok saçma geliyor. Ama güzel dergiydi. Tanıl Bora’dan Cinucen Tanrıkorur’a yazarlarıyla, AC/DC’den Neşet Ertaş’a konularıyla, alakasız pek çok şeyi birleştirebilmişti bu dergi. Hem müzik gazeteciliği yapıyorduk, hem de kallavi yazılar yayınlıyorduk.

O vakte kadar rock dergilerinde türkü, türkü dergilerinde rock bulunmazdı pek. Müzük’te subjektif kalite standartlarımıza uyduğu sürece her türlü konuya kapımız açıktı. Müzik ve herşey dergisi diyorduk zaten.

Müzük’ün her sayısı bir motto ile çıkardı. İlk sayı Cohen’den devşirerek “Çatlaklar kutsaldır, ışığı içeri sızırırlar” demiştik. Cüneyt Cebenoyan önermişti. İkinci sayı da “Hayatta oldum ki kani, musiki oluyor tahsile mani.” dedik. Lafı o vakitler cunyor kardeşimiz olan dergi ekibinden Ulaş Özdemir kimbilir nereden duymuş yahut uydurmuştu.

Velhasıl 8 Nisan 2014’te Müzük’e benzer saiklerle bir Facebook grubu kurduk (kurma gününü tam biliyoruz çünkü grupta yazıyor). Bugün grupta 13 binden fazla insan var. Bu insanların pek çoğu rafine bir zevke sahip. Ve her cinsten insan var. Heavy metalcisinden atonal müzik tutkununa, prodüktörüne, müzik gazetecisine, müzisyenine kadar epey insan bu grupta müzik ve fikir paylaşıyor. Bazan sert tartışmalar oluyor. Ama önceden moderasyona sahip olmayan serbest paylaşımlı ve bu kadar aktif bir grup için genel olarak barışın ve kalitenin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Velhasıl bu medeniyetin bize verdiği cesaretle bu portalı yapmaya kalkıştık ve bir çağrı yaptık.

Çağrımıza 200 küsür cevap aldık. Sonra bu 200 küsür ile yazıştık, konuştuk, eşten dosttan yardım istedik, bugüne geldik.

Derken önünüzdeki bu portal oluştu.

Burada iyi müzik hakkında iyi, kötü müzik hakkında kötü konuşmaya, yetişebildiğimiz her konuya karışmaya çalışacağız. Nezaket, güzel Türkçe ve adalet temel ilkelerimiz olacak.

Portalımızın tartışma ortamı grubumuzdur: https://www.facebook.com/groups/musikimani/

Her türlü yardıma katkıya açığız. Şu formu doldurursanız, iletişebiliriz.

“Biz kimiz” konusu karışık. İşçi arılar Ozan Sezgin ve Metin Solmaz oldu. Murat Meriç vaadlerde bulundu. Logomuzu Nurcan Baş yaptı. Sitemizi Veysi Yıldız. Teknik işlerde Murat’tan yardım aldık. Yasemin Bodur ve Seher Deniz koordinasyonda ve data girişinde aktif.

Overteam New Media’dan genel olarak destek alıyoruz.

Yazı çizi işlerine bakanların isimlerini ise şuracığa diziyoruz. Liste herhangi bir şeye göre sıralanmamıştır. Bu isimlerin bazıları sadece “aslansınız” demiştir, bazıları gece gündüz çalışmıştır. Emek sırası da yoktur. Aklımıza geldikçe listeye isim ekleyerek hazırladık listeyi.

Bizimle iletişim kurmak isterseniz biz@musikimani.com adresini kullanabilirsiniz.

Nurcan Baş, Veysi Yıldız, Ozan Sezgin, Metin Solmaz, Deniz Durukan, Murat Meriç, Alper Fidaner, Cem Öz, İlksen Ezgi Koçak, Can Öktemer, Murat Meriç, Raşit Çavaş (henüz kendisinin haberi yok), Bülent Aksoy, Cemal Ünlü, Ferruh Gençer, Işık Gençer, Akif Kurtuluş, Yekta Kopan, Eray Aytimur, Ahu Ünalp, Hilmi Tezgör, Ahmet Gürata, Oytun Palas, Engin Öncüoğlu, Tolga Arvas, Elvan Dinçel, İrem Küçükbulut, Romina Büyükişman, Vesile Gizem Akkaya, Ayça Örer, Aslı Günel, Zeynep Dumlu, Şule Ölez, Barış Baş, Barış Karacasu, Eda Erdoğmuş, Çağlan Tekil, Cüneyt Cebenoyan, Gökhan Akçura, Adnan Bostancıoğlu, Sarp Keskiner, Melih Duygulu, Serdar Ateşer, Hasan Saltık, Bülent Somay, Ogan Güner, Berk Sayan, Devrim Zeynep Ateşer, Tonguç Çağın, Soner Sevgili, Sinan Parmar, Emre Gençer, Adnan Akçay, Turgut Çırpanlı, Suat Bilgi

Giriş yap

Şifremi unuttum

Şifremi unuttum

Hesap bilginizi girerseniz biz de size şifrenizi yenilemeniz için bir link yollarız.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy